Menu Content/Inhalt
Pułaneczka
Andrzejki w Pułaneczce PDF Drukuj Email

"Tradycja Andrzejkowa" z IV grupą "Jagódek" PP Nr16 miała miejsce 29.11.2017r w Świetlicy "Pułaneczka".
Nauczycielka grupy J.Bojek zaśpiewała z dziećmi piosenki o tematyce andrzejkowej, a instr.K.Górnisiewicz jak na wróżkę przystało przygotowała dla dzieci i rodziców "Księgę wróżb" a w niej - Losowanie karteczek z zawodami, kolorami i ich znaczeniem, numerologię z "Liczbą życia dla każdego".
Podczas zabawy,rodzice zintegrowali sie z dziećmi.Miła niespodzianką był słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Seniora PDF Drukuj Email

W dniu 14.11.2017 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, w Świetlicy "Pułaneczka", przy kawie i pysznym ciastku, odbyło się spotkanie dla mieszkańców osiedla Pułanki, na które przybyły również - Przewodnicząca RN OSM G.Chudzińska oraz Przewodnicząca Komisji Społeczno - Kulturalnej OSM M.Loranty-Syta.
W programie artystycznym, bardzo ciepło przyjętym przez mieszkańców, wystąpiły dzieci z PP Nr16 z gr.IV "Biedronek", przygotowane przez panie M.Banasik, L.Mozal. Zaśpiewały piosenki - "Zostań moją przyjaciółką", "Muczą krowy", "Śliweczki, pomidorek" oraz wspólnie ze wszystkimi piosenkę "O mój rozmarynie".
W II części programu wystąpiły Perły R.Góry, które swoim głosem zauroczyły seniorów - Krycia Gabriela - "Ada, to nie wypada", "Ja się boję sama spać", Wiączek Aleksandra - "Chłopiec z gitarą", "Twist Again", "Konik na biegunach", Filipczak Anna - "Halleluja", "Drzwi do kariery", Jedlikowska Zuzanna - "List do matki", "Udało się prawie" oraz Gocel Noemi - "Mój sen jak ognisko", "Ludzkie gadanie".
Program artystyczny zakończyła instr K.Górnisiewicz dedykując seniorom w dniu ich święta wiersz i piosenkę swojego autorstwa - "Nie wiem" i "Moje EM".
Ogólnie w spotkaniu udział wzięło 55 osób. Program przygotowała i poprowadziła instr K.Górnisiewicz.


Więcej…
 
Wakacje z Pułaneczką PDF Drukuj Email

   Tegoroczna  „Akcja Lato”  w Świetlicy „Pułaneczka” p.h. „Jak wakacje to wakacje”  trwała od   17.07. 2017 do   28.07.2017.

Grupa licząca 36 dzieci w wieku od 6 do 10 lat z radością brała udział w atrakcyjnych zajęciach organizowanych przez instruktorów: Małgorzatę Suchojad, Jolantę Bogdańską i Arona Pietruszkę.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną przy ul. Sienkiewicza i oglądały teatrzyk pt. „Pan Twardowski” w filii biblioteki przy ul. Wardyńskiego.

Nic tak nie smakuje jak samodzielnie wykonana pizza w pizzerii „Da Grasso”, za co dzieci uzyskały tytuł „Małego Kucharza” potwierdzony odpowiednim dyplomem.

Każde dziecko wie jak spędzać wakacyjny czas, ale jak robić to bezpiecznie i jak bronić się przed psem, który być może chce ugryźć  - dowiedziały się podczas spotkania z policjantką w świetlicy, a o pracy strażaków podczas spotkania ze strażakami w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej.

W muzeum dzieci podróżowały i to w niezwykły sposób ,  bo w świat sztuki czy historii. Tara, żelazko z duszą, maselnica to tylko niektóre z przedmiotów, których używali nasi przodkowie. Jak zmieniały się rzeczy codziennego użytku dzieci  dowiedziały się podczas zajęć „Świat z dawnych lat”. W części warsztatowej wykonały zabawkę retro.

Mimo wysokich temperatur powietrza dzieci tryskały energią podczas zabaw w krainie zabaw „ Fiku - miku” i Centrum zabawy „Fikoland”.

Na zakończenie dzieci pojechały do Bałtowa, a dodatkową atrakcją tego wyjazdu była podróż School-busem.

Zajęcia w świetlicy sprawiły, że dzieci będą miały o czym opowiadać w szkole i mile wspominać czas spędzony w radosnej atmosferze „Wakacji z Pułaneczką”.

.


Więcej…
 
Dzień Matki w Pułaneczce PDF Drukuj Email

  23.05.2017r.   Świetlica „Pułaneczka” zaprosiła Mamy z os . Pułanki na koncert z okazji Dnia Matki p.h. Dla Ciebie Mamo”.

  Swoją obecnością zaszczyciły to spotkanie panie z Komisji Społeczno- Kulturalnej OSM pani Agnieszka Rogalińska - Przewodnicząca i Radna Powiatu, pani Wanda Dziadowicz - zastępca i pani Małgorzata Loranty - Syta – członek oraz panie z Rady Osiedla Pułanki.

  Koncert rozpoczął chór „Wiolinki” repertuarem przygotowanym pod kierunkiem pani Jadwigi Dadia. Na występie dla Mam nie mogło zabraknąć „perełek” pana Ryszarda Góry – Julii Tłuczkiewicz, Noemi Gocel, Natalii Bugajskiej i Anny Filipczak.

  Mamy otrzymały słodki poczęstunek i upominki wykonane przez dzieci z Klubu Plastycznego „Pędzelek” ze Świetlicy „Pułaneczka” pod kierunkiem pani Małgorzaty Suchojad.


Więcej…
 
Wernisaż wiosenny w "Pułaneczce" PDF Drukuj Email

„Przyszła wiosna, dobra wiosna, a z nią pora wielkanocna” i dlatego 06.04.2017 r.   w Świetlicy „Pułaneczka” odbył się wernisaż wystawy prac wiosennych dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 16, połączony z warsztatami plastycznymi „Wielkanocne ozdoby”. Dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej i ekologicznej przygotowane pod czujnym okiem ich pani – Joanny Bojek.

Wszystkie przedszkolaki, niektóre wspólnie z rodzicami chętnie pracowały ozdabiając pisankę – kolorowymi elementami przygotowanymi przez instruktora społeczno-kulturalnego Małgorzatę Suchojad.

Po wykonaniu zadania plastycznego dzieci otrzymały słodki poczęstunek i chwilę do zabawy.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 22
designed by www.madeyourweb.com