Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku nasza placówka zorganizowała wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się 14 stycznia i trwały do 25 stycznia. Był to bardzo miły czas, spędzony w aktywny sposób. Zajęcia odbywały się od godziny 9.00 do godz. 15.00.

W Akcji Zima 2019 udział wzięło 21 dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Program ferii bogaty był w wiele różnorodnych zajęć: muzycznych, plastycznych, ruchowych, wychowawczo-profilaktycznych i kulinarnych.

Oprócz zajęć w naszym Domu Kultury, zajęcia odbywały się również w innych placówkach oświatowych.

Wizyta w Bibliotece dała dzieciom możliwość zapoznania się z ciekawą książką oraz poznanie zawodu bibliotekarza, w drugim tygodniu natomiast dzieci prezentowały swoje umiejętności artystyczne w zabawie „MAM TALENT”.

Na zajęciach w Miejskim Centrum Kultury oraz w Galerii BWA dzieci rozwijały swoje zdolności manualne na warsztatach artystycznych, używając przy tym różnych materiałów plastycznych. Powstały bardzo ładne prace.

Oprócz zajęć edukacyjnych dzieci uczestniczyły również w różnorodnych formach zabawy i rekreacji. Były wyjścia do : Kina Etiuda, Krainy zabaw „FIKU MIKU” , Pizzerii Da Grasso, Sali zabaw i gier multimedialnych.

Dzieci uczestniczyły również w zajęciach profilaktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod kierunkiem ratownika medycznego oraz w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy policji p.h. „Bezpieczne Ferie”.

Przewodnicy Ostrowieccy za pomocą prezentacji multimedialnej zapoznali dzieci z regionem świętokrzyskim.

Z cyklu „poznajemy zawody: mali uczestnicy ferii mogli również zapoznać się z zawodem redaktora, udając się do studia telewizyjnego „LOKALNA.TV.OSTROWIEC”, tam mogli wcielić się w rolę małych reporterów i zobaczyć pracę w telewizji od kulis.

W pierwszym tygodniu odbyła się wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Lasem” w Starej Dębowej Woli. Dużą frajdą dla dzieci był przejazd bryczką po lesie i pieczenie kiełbasek, a taneczne pląsy na dyskotece zakończyły dzień pełen wrażeń.

Na zakończenie ferii dzieci pojechały na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego na Krzemionkach, gdzie pod kierunkiem przewodnika odbyły się zajęcia edukacyjne, połączone ze spacerem po lesie ph. „Kto mieszka w lesie”.

Pobyt dzieci w Naszej placówce podczas tegorocznych ferii odbył się w bardzo miłej, przyjaznej oraz bezpiecznej atmosferze. Dzieci nabyły nowe umiejętności, poznały nowych kolegów i koleżanki i po powrocie do szkoły będą miały wiele ciekawych wspomnień.