Osiedlowy DK

Ferie zimowe 2020 w ODK

Akcja „Zima 2020 ” w ODK trwała od 27.01 do 07.02.2020 roku.

W zajęciach zimowych uczestniczyło ponad 26 dzieci z osiedli z zasobów Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w wieku od 6 -12 lat. Codziennie podczas pobytu w godz. od 9 00 – do 1500 dzieci miały zapewnione różne atrakcje.

Organizując zajęcia skorzystaliśmy z bogatej oferty zajęć feryjnych dla dzieci przygotowanej przez Browar Kultury. Dzieci uczestniczyły w grach planszowych i fabularnych , które prowadziło Stowarzyszenie Tawerna Pod Toporem. W BWA dowiedziały się co to jest monotypia.

Dzieci wzięły udział w „Bajkowym balu karnawałowym”, zorganiowanym w Osiedlowym Domu Kultury oraz „Wielkim Balu Karnawałowym” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną, którego gościem był Koziołek Matołek. Na ten bal dzieci przygotowały własne maski karnawałowe na zajęciach plastycznych w ODK.

W Kinie „Etiuda” dzieci obejrzały film „Śnieżka i Fantastyczna Siódemka”, a potem wesoło się bawiły w Mc Donalds.

Przewodnicy Ostrowieccy przygotowali dla dzieci ciekawą prezentacje multimedialną ph. „Legenda”.

W czasie pobytu w ODK, w oczekiwaniu na rodziców lub na wyjście organizowane były różnego rodzaju zabawy ruchowe dla dzieci z wykorzystaniem sprzętu – piłek, hula-hopów itd.

Zima w tym roku nie odrobiła pracy domowej , ale dzieci mogły podziwiać jej urok podczas wycieczki do Sabat Krajno. Po zabawach na śniegu zwiedziły Aleję Miniatur , w Kinie 6D wyruszyły w wirtualną podróż po Amazonii, a na koniec spędziły radosne chwile w „Magicznej Bawialni”.

Dzieci podobnie jak ich rodzice byli zadowoleni zarówno z programu „Akcji Zima” jak też opieki nad dziećmi.

.