Patrzymy na Narodzonego w szopie,
bo chcemy jak najwięcej, na zapas,
na cały rok nagromadzić światła w naszych duszach,
by nam go nie zabrakło do następnego Bożego Narodzenia”.

ks. Mieczysław Malinski

 

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny i wyjątkowy. Blask choinki, stół nakryty białym obrusem i opłatek tworzą niezwykłą, świąteczną atmosferę.

Tradycją w Osiedlowym Domu Kultury jest coroczne spotkanie opłatkowe dla mieszkańców osiedli Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które w tym roku musiało być zorganizowane w warunkach reżimu sanitarnego.

Po obejrzeniu jasełek w wersji offline głos zabrał Ks. Jan Sarwa. Krótka modlitwa, śpiew kolęd i nadeszła chwila połamania się opłatkiem.

Tradycyjna wigilijna kolacja nawiązująca do tych przeżywanych w rodzinnych domach pośród najbliższych, dzielenie się opłatkiem składanie życzeń dostarczyło naszym Mieszkańcom wiele wzruszeń, a kolędy, które rozbrzmiewały w wieczornej ciszy dawały wiarę i nadzieję na lepsze jutro.

Fundatorem tegorocznego spotkania opłatkowego była Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa i Rada Osiedla Spółdzielców .

Pragniemy podziękować wszystkim przybyłym gościom za wspólną modlitwę oraz mile spędzony czas. Korzystając z okazji pragniemy złożyć wszystkim życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2022!