Archiwum - Pułaneczka

Spotkania w Klubie Senora

W Klubie Seniora "Pułaneczka" OSM w każdy wtorek o godz. 16.30 spotykają się mieszkanki Os. Pułanki. Przy herbatce i ciastku rozmawiają na różne tematy, wymieniają się doświadczeniami. Ale nie tylko, bo chętnie integrują się na wspólnym śpiewaniu przy gitarze, jak również na ćwiczeniach na krześle, wzmacniających stawy i mięśnie.
Dużym zainteresowaniem pań, cieszą się również cykliczne spotkania z ciekawymi osobami. A były to:
- z dyr.Klubu Oriflame H.Ćwiek n/t pielęgnacji cery kobiet dojrzałych i odpowiednio dobieranych kosmetyków do jej pielęgnacji /07.11.2017/
- z Dzielnicowym mł.asp.M.Kwietniem n/t bezpieczeństwa seniora w domu i na ulicy "Metoda na wnuczka" /05.12.2017/.
Kolejne spotkanie będzie n/t "Zdrowe odżywianie osób starszych".
Propozycje programowe i prowadzenie Klubu Seniora "Pułaneczka" - instr.K.Górnisiewicz.

Czytaj więcej: Spotkania w Klubie Senora

Wieczór wigilijny

W Świetlicy "Pułaneczka" w dniu 16 grudnia 2017 r. w bożonarodzeniowym klimacie,odbył sie wieczór wigilijny dla mieszkańców Os.Pułanki. Przybyli również zaproszeni goście w osobach: Przewodnicząca RN OSM - G.Chudzińska, Członek RN OSM - J.Bogdański, Prezydent J.Górczyński, UM - M.Stafijowska, Radna Rady Miasta - M.Woźnicka-Kuzdak, Radna Rady Powiatu Ag.Rogalińska, ks.Roman z Parafii Św.Kazimierza.
Organizatorem spotkania była RO "Pułanki" przy współorganizacji placówki Działu Społ-Kult OSM "Pułaneczka".
W tym tak szczególnym dniu, mieszkańców powitał bardzo ciepło i serdecznie Z-ca Przewod. RO "Pułanki" - M.Rdzanek, zaproszonych gości powitała i program poprowadziła instr. K.Górnisiewicz, a życzenia świąteczne w imieniu organizatorów złożyła T.Guska, członek RO "Pułanki".
W świąteczny klimat wprowadziła polskimi kolędami młoda, zdolna ostrowiecka wokalistka J.Tłuczkiewicz. Po tradycyjnym połamaniu się opłatkiem wszyscy siedli do wieczerzy wigilijnej na której oprócz potraw, nie mogło również zabraknąć tego dnia wspólnie śpiewanych przy stole kolęd.
Miłym akcentem na zakończenie wieczoru były ciepłe słowa mieszkanki skierowane do organizatorów, dziękującej w imieniu wszystkich za " pieknie zorganizowany pod każdym względem, klimatyczny wieczór wigilijny".

Czytaj więcej: Wieczór wigilijny

Andrzejki w Pułaneczce

"Tradycja Andrzejkowa" z IV grupą "Jagódek" PP Nr16 miała miejsce 29.11.2017r w Świetlicy "Pułaneczka".
Nauczycielka grupy J.Bojek zaśpiewała z dziećmi piosenki o tematyce andrzejkowej, a instr.K.Górnisiewicz jak na wróżkę przystało przygotowała dla dzieci i rodziców "Księgę wróżb" a w niej - Losowanie karteczek z zawodami, kolorami i ich znaczeniem, numerologię z "Liczbą życia dla każdego".
Podczas zabawy,rodzice zintegrowali sie z dziećmi.Miła niespodzianką był słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Czytaj więcej: Andrzejki w Pułaneczce

Ogólnopolski Dzień Seniora

W dniu 14.11.2017 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, w Świetlicy "Pułaneczka", przy kawie i pysznym ciastku, odbyło się spotkanie dla mieszkańców osiedla Pułanki, na które przybyły również - Przewodnicząca RN OSM G.Chudzińska oraz Przewodnicząca Komisji Społeczno - Kulturalnej OSM M.Loranty-Syta.
W programie artystycznym, bardzo ciepło przyjętym przez mieszkańców, wystąpiły dzieci z PP Nr16 z gr.IV "Biedronek", przygotowane przez panie M.Banasik, L.Mozal. Zaśpiewały piosenki - "Zostań moją przyjaciółką", "Muczą krowy", "Śliweczki, pomidorek" oraz wspólnie ze wszystkimi piosenkę "O mój rozmarynie".
W II części programu wystąpiły Perły R.Góry, które swoim głosem zauroczyły seniorów - Krycia Gabriela - "Ada, to nie wypada", "Ja się boję sama spać", Wiączek Aleksandra - "Chłopiec z gitarą", "Twist Again", "Konik na biegunach", Filipczak Anna - "Halleluja", "Drzwi do kariery", Jedlikowska Zuzanna - "List do matki", "Udało się prawie" oraz Gocel Noemi - "Mój sen jak ognisko", "Ludzkie gadanie".
Program artystyczny zakończyła instr K.Górnisiewicz dedykując seniorom w dniu ich święta wiersz i piosenkę swojego autorstwa - "Nie wiem" i "Moje EM".
Ogólnie w spotkaniu udział wzięło 55 osób. Program przygotowała i poprowadziła instr K.Górnisiewicz.


Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Seniora