Tegoroczna  „Akcja Lato”  w Świetlicy „Pułaneczka” p.h. „Jak wakacje to wakacje”  trwała od   17.07. 2017 do   28.07.2017.

Grupa licząca 36 dzieci w wieku od 6 do 10 lat z radością brała udział w atrakcyjnych zajęciach organizowanych przez instruktorów: Małgorzatę Suchojad, Jolantę Bogdańską i Arona Pietruszkę.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną przy ul. Sienkiewicza i oglądały teatrzyk pt. „Pan Twardowski” w filii biblioteki przy ul. Wardyńskiego.

Nic tak nie smakuje jak samodzielnie wykonana pizza w pizzerii „Da Grasso”, za co dzieci uzyskały tytuł „Małego Kucharza” potwierdzony odpowiednim dyplomem.

Każde dziecko wie jak spędzać wakacyjny czas, ale jak robić to bezpiecznie i jak bronić się przed psem, który być może chce ugryźć  - dowiedziały się podczas spotkania z policjantką w świetlicy, a o pracy strażaków podczas spotkania ze strażakami w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej.

W muzeum dzieci podróżowały i to w niezwykły sposób ,  bo w świat sztuki czy historii. Tara, żelazko z duszą, maselnica to tylko niektóre z przedmiotów, których używali nasi przodkowie. Jak zmieniały się rzeczy codziennego użytku dzieci  dowiedziały się podczas zajęć „Świat z dawnych lat”. W części warsztatowej wykonały zabawkę retro.

Mimo wysokich temperatur powietrza dzieci tryskały energią podczas zabaw w krainie zabaw „ Fiku - miku” i Centrum zabawy „Fikoland”.

Na zakończenie dzieci pojechały do Bałtowa, a dodatkową atrakcją tego wyjazdu była podróż School-busem.

Zajęcia w świetlicy sprawiły, że dzieci będą miały o czym opowiadać w szkole i mile wspominać czas spędzony w radosnej atmosferze „Wakacji z Pułaneczką”.

.