Menu Content/Inhalt
100 lat niepodległości

Jeszcze Polska nie zginęła......

Dziś my spadkobiercy idei i marzeń kilku pokoleń Polaków o niepodległej Ojczyznie, wdzięczni naszym praojcom za zwycięstwo w walce z zaborcą, zapewniamy iż ofiara z blizn i krwi, przelana na drodze do niepodległości nigdy nie zostanie zapomniana.

„Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to również wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać ciągle o nią walczyć” – mówił nasz wielki rodak Święty Jan Paweł II. Pomni tych słów, a także historii naszego kraju dokładamy starań by każdy dzień był świadectwem naszej troski o Ojczyznę. Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dla niej dobrze żyć. Zadanie to niełatwe. Obecnie patriotyzm jest niemodny. Bądźmy zatem obywatelami świata, Europejczykami, ale pamiętajmy skąd nasz ród. Nie wstydźmy się religii, tradycji i ideałów naszych przodków. Bądźmy dumni z dziejów i kultury naszego narodu.

Naród polski przetrwał czas niewoli. Dziś możemy odważnie i bez lęku żyć, pracować i odpoczywać w wolnej Polsce. Święto Niepodległości to doskonała okoliczność aby wyrazić hołd, jaki chcieliśmy złożyć tym, którzy w wielkim trudzie, poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. To także radość, że mamy dziś wolną Polskę.

DZIĘKUJEMY – OSTROWIECKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA  

 
designed by www.madeyourweb.com