Menu Content/Inhalt
Pułaneczka
Wieczór wigilijny PDF Drukuj Email

W Świetlicy "Pułaneczka" w dniu 16 grudnia 2017 r. w bożonarodzeniowym klimacie,odbył sie wieczór wigilijny dla mieszkańców Os.Pułanki. Przybyli również zaproszeni goście w osobach: Przewodnicząca RN OSM - G.Chudzińska, Członek RN OSM - J.Bogdański, Prezydent J.Górczyński, UM - M.Stafijowska, Radna Rady Miasta - M.Woźnicka-Kuzdak, Radna Rady Powiatu Ag.Rogalińska, ks.Roman z Parafii Św.Kazimierza.
Organizatorem spotkania była RO "Pułanki" przy współorganizacji placówki Działu Społ-Kult OSM "Pułaneczka".
W tym tak szczególnym dniu, mieszkańców powitał bardzo ciepło i serdecznie Z-ca Przewod. RO "Pułanki" - M.Rdzanek, zaproszonych gości powitała i program poprowadziła instr. K.Górnisiewicz, a życzenia świąteczne w imieniu organizatorów złożyła T.Guska, członek RO "Pułanki".
W świąteczny klimat wprowadziła polskimi kolędami młoda, zdolna ostrowiecka wokalistka J.Tłuczkiewicz. Po tradycyjnym połamaniu się opłatkiem wszyscy siedli do wieczerzy wigilijnej na której oprócz potraw, nie mogło również zabraknąć tego dnia wspólnie śpiewanych przy stole kolęd.
Miłym akcentem na zakończenie wieczoru były ciepłe słowa mieszkanki skierowane do organizatorów, dziękującej w imieniu wszystkich za " pieknie zorganizowany pod każdym względem, klimatyczny wieczór wigilijny".

Więcej…
 
Spotkania w Klubie Senora PDF Drukuj Email

W Klubie Seniora "Pułaneczka" OSM w każdy wtorek o godz. 16.30 spotykają się mieszkanki Os. Pułanki. Przy herbatce i ciastku rozmawiają na różne tematy, wymieniają się doświadczeniami. Ale nie tylko, bo chętnie integrują się na wspólnym śpiewaniu przy gitarze, jak również na ćwiczeniach na krześle, wzmacniających stawy i mięśnie.
Dużym zainteresowaniem pań, cieszą się również cykliczne spotkania z ciekawymi osobami. A były to:
- z dyr.Klubu Oriflame H.Ćwiek n/t pielęgnacji cery kobiet dojrzałych i odpowiednio dobieranych kosmetyków do jej pielęgnacji /07.11.2017/
- z Dzielnicowym mł.asp.M.Kwietniem n/t bezpieczeństwa seniora w domu i na ulicy "Metoda na wnuczka" /05.12.2017/.
Kolejne spotkanie będzie n/t "Zdrowe odżywianie osób starszych".
Propozycje programowe i prowadzenie Klubu Seniora "Pułaneczka" - instr.K.Górnisiewicz.

Więcej…
 
Andrzejki w Pułaneczce PDF Drukuj Email

"Tradycja Andrzejkowa" z IV grupą "Jagódek" PP Nr16 miała miejsce 29.11.2017r w Świetlicy "Pułaneczka".
Nauczycielka grupy J.Bojek zaśpiewała z dziećmi piosenki o tematyce andrzejkowej, a instr.K.Górnisiewicz jak na wróżkę przystało przygotowała dla dzieci i rodziców "Księgę wróżb" a w niej - Losowanie karteczek z zawodami, kolorami i ich znaczeniem, numerologię z "Liczbą życia dla każdego".
Podczas zabawy,rodzice zintegrowali sie z dziećmi.Miła niespodzianką był słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Seniora PDF Drukuj Email

W dniu 14.11.2017 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, w Świetlicy "Pułaneczka", przy kawie i pysznym ciastku, odbyło się spotkanie dla mieszkańców osiedla Pułanki, na które przybyły również - Przewodnicząca RN OSM G.Chudzińska oraz Przewodnicząca Komisji Społeczno - Kulturalnej OSM M.Loranty-Syta.
W programie artystycznym, bardzo ciepło przyjętym przez mieszkańców, wystąpiły dzieci z PP Nr16 z gr.IV "Biedronek", przygotowane przez panie M.Banasik, L.Mozal. Zaśpiewały piosenki - "Zostań moją przyjaciółką", "Muczą krowy", "Śliweczki, pomidorek" oraz wspólnie ze wszystkimi piosenkę "O mój rozmarynie".
W II części programu wystąpiły Perły R.Góry, które swoim głosem zauroczyły seniorów - Krycia Gabriela - "Ada, to nie wypada", "Ja się boję sama spać", Wiączek Aleksandra - "Chłopiec z gitarą", "Twist Again", "Konik na biegunach", Filipczak Anna - "Halleluja", "Drzwi do kariery", Jedlikowska Zuzanna - "List do matki", "Udało się prawie" oraz Gocel Noemi - "Mój sen jak ognisko", "Ludzkie gadanie".
Program artystyczny zakończyła instr K.Górnisiewicz dedykując seniorom w dniu ich święta wiersz i piosenkę swojego autorstwa - "Nie wiem" i "Moje EM".
Ogólnie w spotkaniu udział wzięło 55 osób. Program przygotowała i poprowadziła instr K.Górnisiewicz.


Więcej…
 
Wakacje z Pułaneczką PDF Drukuj Email

   Tegoroczna  „Akcja Lato”  w Świetlicy „Pułaneczka” p.h. „Jak wakacje to wakacje”  trwała od   17.07. 2017 do   28.07.2017.

Grupa licząca 36 dzieci w wieku od 6 do 10 lat z radością brała udział w atrakcyjnych zajęciach organizowanych przez instruktorów: Małgorzatę Suchojad, Jolantę Bogdańską i Arona Pietruszkę.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną przy ul. Sienkiewicza i oglądały teatrzyk pt. „Pan Twardowski” w filii biblioteki przy ul. Wardyńskiego.

Nic tak nie smakuje jak samodzielnie wykonana pizza w pizzerii „Da Grasso”, za co dzieci uzyskały tytuł „Małego Kucharza” potwierdzony odpowiednim dyplomem.

Każde dziecko wie jak spędzać wakacyjny czas, ale jak robić to bezpiecznie i jak bronić się przed psem, który być może chce ugryźć  - dowiedziały się podczas spotkania z policjantką w świetlicy, a o pracy strażaków podczas spotkania ze strażakami w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej.

W muzeum dzieci podróżowały i to w niezwykły sposób ,  bo w świat sztuki czy historii. Tara, żelazko z duszą, maselnica to tylko niektóre z przedmiotów, których używali nasi przodkowie. Jak zmieniały się rzeczy codziennego użytku dzieci  dowiedziały się podczas zajęć „Świat z dawnych lat”. W części warsztatowej wykonały zabawkę retro.

Mimo wysokich temperatur powietrza dzieci tryskały energią podczas zabaw w krainie zabaw „ Fiku - miku” i Centrum zabawy „Fikoland”.

Na zakończenie dzieci pojechały do Bałtowa, a dodatkową atrakcją tego wyjazdu była podróż School-busem.

Zajęcia w świetlicy sprawiły, że dzieci będą miały o czym opowiadać w szkole i mile wspominać czas spędzony w radosnej atmosferze „Wakacji z Pułaneczką”.

.


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 22
designed by www.madeyourweb.com