Menu Content/Inhalt
ODK
Wernisaż jesienny w ODK

22.10.2019 jesienny klimat przeniknął do Osiedlowego Domu Kultury za sprawą wernisażu wystawy prac plastycznych dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 i nr 11 w Ostrowcu Św..

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, która dostarcza nam wielu pomysłów i stanowi źródło inspiracji dla dzieci. Przedszkolaki posługując się różnymi technikami wykonały prace plastyczne, które można obejrzeć na wystawie ph . „Pod kolorowym parasolem jesieni” .

Prezentowane prace plastyczne są przede wszystkim bardzo kolorowe jak kolorowa bywa jesień. Autorzy prac wyczarowali nie tylko na obrazach jesienny nastrój, który wprowadza widza w nadchodzący jesienny czas , ale również swoimi piosenkami i wierszami, które zaprezentowali podczas wernisażu.

Zgodnie z tematem wystawy dzieci wykonały prace plastyczną – kolorowy parasol techniką origami .

Po obejrzeniu wystawy prac plastycznych dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Więcej…
 
Jesienny wieczorek dla seniorów w ODK

10.10.2019 r. w Osiedlowym Domu Kultury w ramach obchodów Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się wieczorek taneczny ph. „W zdrowym ciele zdrowy duch”, w którym uczestniczyło ok. 100 seniorów.

Spotkanie rozpoczęła Kierownik Działu Społeczno – Kulturalnego P. Beata Anasiak , a po niej głos zabrał Ks. Dziekan Jan Sarwa.

Kolejnym punktem programu były występy młodych artystów z grupy tanecznej dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Św. W ich wykonaniu seniorzy obejrzeli taniec nowoczesny oraz salsę. Najmłodsi artyści – dzieci z Publicznego Przedszkola nr11 zaśpiewały piosenki związane z aktualną porą roku.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał słodki poczęstunek. Po części artystycznej przy akompaniamencie muzyki na żywo seniorzy ruszyli na parkiet zgodnie z hasłem wieczorku, czyli „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Wszystkim zebranym dopisywał świetny humor.

Więcej…
 
Wakacje z ODK

Akcja „Lato 2019” w ODK trwała od 08.07 do 19.08.2019 roku.

W zajęciach wakacyjnych uczestniczyło ponad 50 dzieci z osiedli z zasobów Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w wieku od 6-12 lat.

Codziennie podczas pobytu w godz. od 900 – do 1500 dzieci miały zapewnione różne atrakcje. Każde z nich odnalazło dla siebie coś ciekawego.                

Piękna pogoda zachęcała do zabaw na placach zabaw, w Parku Miejskim oraz w parku na Os. Spółdzielców. Dzieci skorzystały również z zajęć sportowych z trenerem na boisku KSZO.

Odpoczynkiem od wysokich temperatur była zabawa w Bawialni „Fiku-miku” oraz Centrum zabaw dla dzieci „Fikoland” oraz w „ Laser Space”. Z nadzieją na ochłodę chętnie szły na lody,   ale wysoka temperatura nie przeszkadzała im podczas degustacji pizzy w Pizzerni „Da Grasso” czy też podczas pobytu w Mc Donalds. Jeszcze bardziej smakowała im własnoręcznie zrobiona pizza w „Primo Pizza”.

Cieszyły ich również wyjścia do Kina „Etiuda” na seanse filmowe. Oglądaliśmy filmy „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” oraz „Król Lew”

W czasie pobytu w ODK, w oczekiwaniu na rodziców lub na wyjście organizowane były różnego rodzaju zabawy ruchowe dla dzieci z wykorzystaniem sprzętu – piłek, hula-hopów itd. Dzieci uczestniczyły też w zajęciach udzielania pierwszej pomocy.

Podróże i wycieczki to nieodłączny element letniego wypoczynku.

Atrakcją „Akcji lato 2019” były zorganizowane dla dzieci wycieczki:
na św. Krzyż , gdzie Drogą Królewską wchodziły a Kolejką Świętokrzyską zjechały do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej;
- do Bałtowa , gdzie otrzymały lekcję historii w pigułce podczas zwiedzania „Polski w miniaturze”, w Skansenie Pszczelim dowiedziały się o znaczeniu pszczół a na Sabatówce pokonywały swoje lęki;
- w Opatowie spotkały się z Białą Damą podczas zwiedzania Podziemi Opatowskich, a potem w „Krówkarence” poznawały tajniki robienia krówek.
- odwiedziły również Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Lasem” w Starej Dębowej Woli, gdzie jechały bryczką po lesie, szalały na dmuchańcach i z apetytem zajadały kiełbaskę z ogniska.

Więcej…
 
Sport to zdrowie

13.06.2019 r. Dział Społeczno –Kulturalny Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizował dzień sportu ph. ,,SPORT TO ZDROWIE’’. Każdy zespół miał swoją nazwę były: TYGRYSY, LAMPARTY, KRÓLIKI, STRUSIE, ORŁY ,KANGURY . Dzieci miały do pokonania tory przeszkód z którymi sobie świetnie radziły. Następnym zadaniem do wykonania było ułożenie okrzyku drużyny. Uczestnicy brali również udział w kalamburach z hasłami sportowymi oraz odpowiadali na pytania związane ze sportem. Na koniec każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Ostrowiecką Spółdzielnie Mieszkaniową.

Więcej…
 
Festyn z okazji Dnia Dziecka

Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa pamiętając o Dniu Dziecka zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców swoich osiedli 31.05.2019 na Osiedlu Słonecznym festyn.

Główną jego atrakcją było spotkanie z iluzjonistą „Mozart Magic”. Swoimi artystycznymi zdolnościami pochwaliły się dzieci z Publicznych Przedszkoli Nr 11 , 12 , 15 , 16 , 19.

Na dzieci czekało wiele innych niespodzianek np. „koło fortuny”. Chętnie też brały one udział w zorganizowanych zabawach.

Ponadto dla milusińskich przygotowano inne atrakcje jak : eurobungy, dmuchańce czy „bajkowe” malowanie twarzy oraz na słodko kolorowa, cukrowa wata. Dla starszych był paintball.

Festyn zakończył się późnym popołudniem, a uczestnicy spędzili wolny czas w miłej, rodzinnej atmosferze.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 24
designed by www.madeyourweb.com