Menu Content/Inhalt
ODK
Dzień Kobiet w ODK

05.03.2020 Osiedlowy Dom Kultury gościł w swoich murach zaproszone z okazji Dnia Kobiet - Panie i Dnia Mężczyzn – Panów.
W sali Osiedlowego Domu Kultury bawili się nie tylko mieszkańcy , ale również zaproszeni goście.

Wspólnie z Paniami i Panami świętowali :
Przewodnicząca Rady Nadzorczej OSM - Pani Grażyna Chudzińska i jej członkowie : Pani Wanda Dziadowicz, Pani Anna Mroczek oraz Panowie – Robert Kuzdak i Tomasz Lipka.

Impreza rozpoczęła się występem najmłodszych artystów z Publicznego Przedszkola nr 16. Po tańcach przedszkolaków swoim śpiewem czas umiliły dzieci z Chóru Dziecięcego „Wiolinki” przygotowanym pod kierunkiem Pani Jadwigi Dadii. Zaproszeni mieszkańcy i goście obejrzeli sztukę teatralną „Teraz” w wykonaniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dział Społeczno – Kulturalny Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapewnił gościom słodki poczęstunek i miłą niespodziankę.

Więcej…
 
Zimowe marzenia w ODK

18.02.2020 r. w Osiedlowym Domu Kultury zagościła „zima”. Stało się to za sprawą dzieci z Publicznego Przedszkola nr 12 i 16, które przybyły na wernisaż wystawy prac dziecięcych połączonych z warsztatami plastycznymi ph. Zimowe marzenia.

Po krótkim występie artystycznym przedszkolaków rozpoczęły się warsztaty plastyczne , podczas których dzieci składały z gotowych elementów bałwanka. Kiedy zimowy obrazek był już gotowy dzieci obejrzały wystawę prac wykonanych przez nich w poszczególnych przedszkolach.

Na koniec oczywiście wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek. 

Więcej…
 
Ferie zimowe 2020 w ODK

Akcja „Zima 2020 ” w ODK trwała od 27.01 do 07.02.2020 roku.

W zajęciach zimowych uczestniczyło ponad 26 dzieci z osiedli z zasobów Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w wieku od 6 -12 lat. Codziennie podczas pobytu w godz. od 9 00 – do 1500 dzieci miały zapewnione różne atrakcje.

Organizując zajęcia skorzystaliśmy z bogatej oferty zajęć feryjnych dla dzieci przygotowanej przez Browar Kultury. Dzieci uczestniczyły w grach planszowych i fabularnych , które prowadziło Stowarzyszenie Tawerna Pod Toporem. W BWA dowiedziały się co to jest monotypia.

Dzieci wzięły udział w „Bajkowym balu karnawałowym”, zorganiowanym w Osiedlowym Domu Kultury oraz „Wielkim Balu Karnawałowym” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną, którego gościem był Koziołek Matołek. Na ten bal dzieci przygotowały własne maski karnawałowe na zajęciach plastycznych w ODK.

W Kinie „Etiuda” dzieci obejrzały film „Śnieżka i Fantastyczna Siódemka”, a potem wesoło się bawiły w Mc Donalds.

Przewodnicy Ostrowieccy przygotowali dla dzieci ciekawą prezentacje multimedialną ph. „Legenda”.

W czasie pobytu w ODK, w oczekiwaniu na rodziców lub na wyjście organizowane były różnego rodzaju zabawy ruchowe dla dzieci z wykorzystaniem sprzętu – piłek, hula-hopów itd.

Zima w tym roku nie odrobiła pracy domowej , ale dzieci mogły podziwiać jej urok podczas wycieczki do Sabat Krajno. Po zabawach na śniegu zwiedziły Aleję Miniatur , w Kinie 6D wyruszyły w wirtualną podróż po Amazonii, a na koniec spędziły radosne chwile w „Magicznej Bawialni”.

Dzieci podobnie jak ich rodzice byli zadowoleni zarówno z programu „Akcji Zima” jak też opieki nad dziećmi.

.

Więcej…
 
Spotkanie opłatkowe w ODK

Jest taki dzień, jeden raz w roku, co niesie miłość w gęstniejącym mroku. Gdzie gasną waśnie, smutki i łzy, bo wtedy najważniejsi jesteśmy my ….”

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego spotkania i kolędowania dla mieszkańców osiedli OSM w dniu 16.12.2019 r. w Osiedlowym Domu Kultury.

Wśród zaproszonych gości byli:

Prezes OSM - Pan Marek Zaręba

Prezes ds. ekonomicznych - Pani Grażyna Orłowska

Prezes ds. technicznych – Pani Iwona Miszczyszyn,

oraz Pani Grażyna Chudzińska - Przewodnicząca Rady Nadzorczej

i jej członkowie - Pani Wanda Dziadowicz i Robert Kuzdak.

Miła i świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym już po obejrzeniu „Jasełek” przygotowanych przez dzieci z Publicznego Przedszkola nr 12.

Po małych artystach wystąpił z koncertem kolęd chór „Cantate Domino” pod kierunkiem Pana Andrzeja Budzińskiego.

W repertuarze chóru zagościły kolędy i pastorałki z różnych krajów.

Zaśpiewane kolędy, pastorałki oraz jasełka napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Po występie artystycznym był oczywiście czas na składanie sobie bożonarodzeniowych życzeń i dzielenie się opłatkiem. Słowa ewangelii przeczytał ks. Prałat Jan Sarwa. Życzenia zdrowych i wesołych świąt złożył mieszkańcom Prezes OSM Marek Zaręba i Przewodniczący Rady Osiedla Spółdzielców – Karol Wójcik.

Po wspólnym wigilijnym obiedzie wszyscy chętnie śpiewali kolędy.

Spotkaniu towarzyszyła radosna, życzliwa, a przede wszystkim rodzinna atmosfera.

 

Więcej…
 
Mikołajkowe niespodzianki

Co roku od wielu już lat w pobliżu dnia 6 grudnia, Osiedlowy Dom Kultury zaprasza Mikołaja, który w sali widowiskowej rozdaje dzieciom prezenty. Grudniowe „Spotkanie z Mikołajem” wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych przez ODK.
W czwartkowe popołudnie 05.12.2019 wizyta Mikołaja nie była jedyną atrakcją podczas mikołajkowego spotkania.

Zanim do tego doszło dzieci spotkały się z klaunem Fredem. Obserwując buzie dzieci oraz rodziców, z którymi przyszli można powiedzieć, że wszyscy świetnie się bawili i czas oczekiwania upłynął im szybko.

Kiedy dzieci zjadły słodki poczęstunek i wróciły do sali usłyszały dźwięk dzwoneczka, co oznajmiało przybycie oczekiwanego gościa.

Mikołaj rozdał dzieciom upominki i obiecał powrót za rok.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 25
designed by www.madeyourweb.com