Menu Content/Inhalt
DDK
Witaj zajączku wielkanocny

24.03.2016 r. w Dziecięcym Domu Kultury odbyła się zabawa obrzędowa dla dzieci ph. "Witaj Zajączku Wielkanocny" Uczestnikami imprezy były dzieci uczęszczające do kół  zainteresowań w DDK. Zabawa rozpoczęła się poszukiwaniem przez dzieci listu od Zajączka Wielkanocnego, w którym znajdowały się wskazówki prowadzące do kryjówki ze smakołykami, oraz lista zadań do wykonania o tematyce świątecznej. Oprócz licznych zabaw i konkursów, uczestnicy zgodnie z tradycją wykonywali barwne pisanki, z których zorganizowano wystawę prac plastycznych  ph."Wielkanocne niespodzianki". Na zakończenie imprezy w miłej i radosnej atmosferze dzieci zasiadły do świątecznego poczęstunku, oraz otrzymały słodkie upominki od Zajączka Wielkanocnego. Imprezę poprowadziła Pani Jolanta Bogdańska.

Więcej…
 
Poezja to moja pasja

21.03.2016 r. odbył się kolejny wieczór poetycki ph. "Poezja to moja pasja".
Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć piękne wiersze pań: Joanny ChruszczyńskiejBożenny Majewskiej.
Prezentacja twórczości poetyckiej Joanny Chruszczyńskiej:
Z wierszy tych wyłania się obraz osobowości Autorki – osoby niezwykle wrażliwej, głęboko odczuwającej, kochającej życie, mimo trudności i wyzwań, którym musiała sprostać. Wiele w tych wierszach momentów wielkiej samotności. Najczęstszym, powtarzającym się motywem lirycznym wyznań  jest konieczność ukrywania swoich stanów wewnętrznych, życie "na pokaz " w masce. W poezji p. Joanny Chruszczyńskiej są stany skontrastowane z zachowaniem przyrody.
Twórczość poetycka Bożenny Majewskiej:
Tematyka wierszy różnorodna o czterech porach roku po sięgające strefy uczuć, własnych przeżyć i piękna otaczającej natury.
Na tle nastrojowej muzyki, wiersze poetek recytowały koleżanki po piórze: Joanna  ChruszczyńskaBożenna Majewska, Bożena Gniazdowska, Jadwiga Jastrząb, Jadwiga Hajduk, Teresa Wiącek, Jarosław Gryz, Karolina Jankowska, Grażyna Turczyńska, Oprawa muzyczna: Wiesław Wilk. Spotkanie zaszczycili: Radna Rady Miasta: Marta Woźnicka – Kuzdak oraz prezes Klubu Literackiego ASPEKT Aneta Pierścińska – Maruszewska. Zwieńczeniem tego wspaniałego spotkania był słodki poczęstunek i herbata, wspólne zdjęcia oraz miłe rozmowy z gośćmi.


Więcej…
 
Świat Kobiet

04.03.2016 r. w Dziecięcym Domu Kultury hucznie obchodzono Dzień Kobiet i "Dzień teściowej" ph. "ŚWIAT KOBIET". Dokładnie trzy dni przed świętem kobiet obchodzony jest dzień teściowej. To wspaniała okazja, aby podziękować wszystkim „mamusiom" za trud, który wkładają w pomoc swoim dzieciom i wnukom. Impreza miała charakter lokalny i skierowana była do wszystkich Pań z osiedla Słoneczne. Płeć piękna nie zawiodła - sala zapełniła się po brzegi. Na imprezie bawiło się ponad 50 osób, głównie panie. Powitał ich i złożył im serdeczne życzenia Przewodniczący RO Wiesław Wójcicki, który wręczył bukiety kwiatów kilku paniom z osiedla. . Podkreślił, że panie zasługują na specjalne uznanie zawsze, niezależnie od ustroju państwa. - Dzień Kobiet to nie jest święto wymyślone w Polsce Ludowej - dodał. Życzenia dla Pań złożyła w imieniu Prezydenta Miasta: Agnieszka Rogalińska asystentka Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego i Radna Rady Miasta Marta Woźnicka -Kuzdak. Tradycyjnie nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze do wspólnego śpiewania i świętowania zachęcał pan Wiesław Wilk, który grał okolicznościowe piosenki.  Bogaty i zróżnicowany scenariusz nie pozwolił na nudę. Wybrano "Super teściową" - Bożenę Gniazdowską i "Mistrza dowcipu" - Andrzeja Szczypkowskiego.

Więcej…
 
Ferie zimowe mamy - w DDK-u czas spędzamy

Akcja „Zima” 2016 w Dziecięcym Domu Kultury p. h. „Ferie zimowe mamy -w DDK-u czas spędzamy”. Podczas całego okresu trwania ferii zimowych od 18.01.2016 do 29.01.2016 dla uczestników przygotowano ciekawy plan zajęć.  Dzieci uczestniczyły w warsztatach w BWA i w zajęciach w Bibliotece przy ul. Sienkiewicza. Wycieczki do Pogotowia Ratunkowego i do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. dały dzieciom wiele ciekawych przeżyć. W DDK dzieci spotkały się z paniami z Urzędu Skarbowego, na spotkanie dzieci  przyniosły paragony, bo „Biało – czerwoni biorą paragony” W Pizzerni „Da Grasso” dzieci zdobywały odznakę „Małego kucharza”, samodzielnie przygotowując własną pizzę. Kilka razy bawiły się w Sali zabaw „Fiku – miku”. Brały udział w przedstawieniach interaktywnych Teatru „ART.-RE”: „Rubinowy książę”, „Królowa śniegu” i „Doktor Dolitte” .

 

Więcej…
 
Zima wokół nas

24.02.2016 r. odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych pod hasłem „Zima wokół nas I etapu konkursu plastycznego ”Świat w oczach dziecka”. Wystawa prac plastycznych dzieci z Przedszkoli nr 7, 12, 15, 19 i prezentacja dorobku artystycznego dzieci z Przedszkola nr  15.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 39
designed by www.madeyourweb.com