Osiedlowy DK

Akcja Lato 2022 w ODK

Od 4 lipca do 12 sierpnia 2022 w Osiedlowym Domu Kultury trwały wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, z których skorzystało ok. 40 dzieci.

Podczas codziennego pobytu w godz. od 900 do 1500 dzieci miały zapewnione różnorodne zajęcia zorganizowane przez instruktorów Małgorzatę Suchojad i Monikę Cheba–Piziorską.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę w Browarze Kultury oraz oglądały teatrzyki „Magiczna księga”, „Asterix ratuje Obeliksa” i „Baśń dla małych łakomczuszków – tajemnica zdrowych brzuszków”.

Miały również kontakt ze sztuką w BWA :

- spacerowy wpółdopiątek, czyli środa z rzeźbą”

- wystawy i warsztaty plastyczne.

Wysokie temperatury nie wystraszyły dzieci podczas zabaw na świeżym powietrzu lub w Bawialni „Fiku-miku”, „Fikolandzie”, czy Laser Space tryskały energią do zabawy.

W gorące dni ochłodę przynosiły „kurtyna wodna na Rynku” i lody w lodziarni „Prima Vera”.

Atrakcją wakacyjnych zajęć 2022 dla dzieci były wycieczki

- do Parku Edukacji i Rozrywki - “Farmy Iluzji” (Trojanów Mościska)

- parku sensorycznie osadzonego w świecie iluzji.

- do Kazimierza Dolnego - gdzie po rejsie statkiem po Wiśle odbyły przejażdżkę meleksami po najciekawszych miejscach Kazimierza Dolnego i spacer po Wąwozie Korzeniowym.

- Odwiedziły również Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Lasem” w Starej Dębowej Woli – gdzie po wycieczce bryczką po lesie „szalały” na świeżym powietrzu i na dmuchańcach oraz w basenie z piłeczkami, a na koniec z apetytem zjadły pieczone na ognisku kiełbaski.

- na Św. Krzyż  dokąd dotarły Drogą Królewską z Nowej Słupi i gdzie zwiedziły Muzeum Przyrodnicze Leśne Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Gołoborze.

- do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, gdzie każdy znajduje coś interesującego dla siebie.

Dużą popularnością wśród dzieci cieszyły się seanse filmowe w kinie Etiuda, gdzie obejrzały: „Minionki”, „Niezgaszalni”, „Liga Super Pets”

Czas zajęć wakacyjnych był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Akcja Lato 2022 w ODK

Dzień matki i ojca w ODK

                                                  Maj to życie, maj to kwiatki
                                                          Maj to także Święto Matki,
                                                            Maj w uczucia jest bogaty,
                                                                   Bo się zbliża Święto Taty.

26 maja – Dzień Mamy i 23 czerwca Dzień Taty to wyjątkowe i bardzo ważne dla każdego z nas święta w roku. W tych szczególnych dniach, każdy z nas ma okazję pokazać jak bardzo kocha swoich rodziców i jak jest im wdzięczny za ich obecność, miłość i opiekę. Tradycją jest, że Osiedlowy Dom Kultury zawsze uroczyście celebruje Dzień Matki i Ojca  organizując przedstawienia dla mieszkańców z osiedli Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, upominki od dzieci i inne atrakcje.

Ta wyjątkowa uroczystość w Osiedlowym Domu Kultury odbyła się 26 maja i zgromadziła  ok. 70  Rodziców. 

Uroczystość uświetniły swoim występem mali artyści z Publicznego Przedszkola Nr11. Dzieci z grup „Krasnale” i „Biedronki”  zaprezentowały tańce i piosenki tematycznie związane z obchodzonym świętem. Swoim śpiewem umiliła też czas Lilianka Tłuczkiewicz. W jej wykonaniu goście usłyszeli piosenkę „ Puszek Okruszek”. Po prezentacji słowno - muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku ufundowanego przez Ostrowiecką Spółdzielnię Mieszkaniową.  Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna. Całość spotkania zwieńczyła zabawa tanecza przy muzyce na żywo. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i zaproszonych gości.

Z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca

pracownicy Osiedlowego Domu Kultury

składają wszystkim Rodzicom serdeczne życzenia,

wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wielu radosnych chwil w życiu.

 

Czytaj więcej: Dzień matki i ojca w ODK

Dzień dziecka w ODK

„Bądź dzieckiem jak najdłużej,
jak dziecko baw się, śmiej,
i kochaj tak, jak dziecko
i serce dziecka zawsze miej!"

Dzień Dziecka to ten dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Osiedlowy Dom Kultury również nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach z osiedli Ostrowieckiej spółdzielni Mieszkaniowej i zorganizował spotkanie z nimi 02.06.02022.

 Dzieci obejrzały przedstawienie pt.: „Brzydkie kaczątko” przeplatane zabawami integracyjnymi.

 To oczywiście nie była jedyna atrakcja tego dnia. Po „mini spektaklu”  dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach, tańcu z balonami, po którym balony poszybowały w górę.  Towarzyszące temu okrzyki radości na pewno świadczyły o dobrej zabawie.  Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki poczęstunek i słodką niespodziankę ufundowaną przez Ostrowiecką Spółdzielnię  Mieszkaniową.

Czytaj więcej: Dzień dziecka w ODK

Spotkanie Wielkanocne w ODK

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi Osiedlowy Dom Kultury odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi z prezentami dla dzieci.

W dniu 12.04.2022  dzieci z niecierpliwością czekały na przyjście Zajączka.

W świąteczny nastrój wprowadziły piosenki w wykonaniu przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 11. Zajączek pozostawił listy z zadaniami, które dzieci musiały wykonać. Jednym z nich było wykonanie pracy plastycznej - „pisanki z rolek po papierze”. Wszystkim się to udało! Zajączek był zachwycony i obiecał, że za rok znowu do nas wróci. W nagrodę za udział we wspólnej zabawie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Czytaj więcej: Spotkanie Wielkanocne w ODK