W dniu 10.08.2013 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej dla dzieci klas 1 - 3 Szkół Podstawowych o Puchar Prezesa Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Miejscem turnieju było boisko przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7  im. H. Sienkiewicza w Ostrowcu Św.  w osiedlu Pułanki, organizowany przez Dział Społeczno - Kulturalny Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Ostrowcu Św.

Zawody odbyły się zgodnie z zasadami Polskiego Związku Piłki Nożnej wytyczonymi dla dzieci klas 1 - 3 Szkół Podstawowych. Czas meczu piłkarskiego trwał 2 x 10min, przerwa 5 minut. System kar obejmował upomnienia minutowe, drugie upomnienie skutkowało wykluczeniem zawodnika z rozgrywanego meczu. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po wcześniejszym losowaniu które odbyło się w Osiedlowym Domu Kultury w dniu 06.08.2013 r.  Z każdej grupy do dalszych gier awansowały po dwie drużyny. Dalszą część gier przeprowadzono w systemie pucharowym. Łącznie rozegrano 15 meczy, w których strzelono 68 bramek.
Sędzią zawodów był sędzią z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej na co dzień sędziujący mecze piłkarskie w ligach zawodowych i mający uprawnienia do sędziowania meczy grup młodzieżowych.
Opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka z Przychodni  w Ostrowcu Św.

Do turnieju zgłosiły się zorganizowane zespoły z Ostrowieckich Akademii Piłkarskich ,,Kadet'', Futbol - mani i młodzieżowy zespół KSZO Junior.

Łącznie w turnieju wzięło udział 6 zespołów co dało łącznie około 90 uczestników. W gronie zawodników była jedna dziewczynka Małgorzata Niedźwiecka reprezentująca Akademię Piłkarską Futbol - mani.

Tabele grup:

GR. A

1.      KSZO JUNIOR              6 pkt.

2.      Kadet I Messi                3 pkt.

3.      Futbolmania I               0 pkt

GR B.

1.        Futbolmania I              4 pkt.

2.        Kadet IV Ronaldo      3 pkt.

3.        Kadet III Christiano    1 pkt.

KSZO JUNIOR - Kadet I Messi                  3:2

Na zwycięzców czekały puchary, statuetki i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Przyznano również nagrody indywidualne

Najlepszy Zawodnik - Franek Lipka

Król Strzelców  - Damian Kulpiński

Najlepszy Bramkarz - Aleksander Rola

Puchar FP przyznano drużynie Futbolamanii

Nagroda dla jedynej zawodniczki  - Małgorzata Niedżwiecka

Podczas rozgrywek przeprowadzono również konkurs strzałów na bramkę dla rodziców który wygrał Pan Szymon Pater

Nagrody dla drużyn wręczali:

Prezes OSM Pan Marek Zaręba

Przewodniczący RN OSM Pan Zbigniew Chmielewski

Członkowie RN OSM Pan Krzysztof Grzesik i Pani Anetta Dasios

Podczas Turnieju można było spotkać wielu sportowców na co dzień grających w klubach zawodowych 1 Ligi Piłki Nożnej czy vice - mistrza europy Klaudiusza  Łatkowskiego Dzieci korzystając z okazji zbierały autografy i chcąc upamiętnić chwile, robili sobie zdjęcia z ww. zawodnikami. Prócz wielu sportowców - młodych zawodników wspierali jako kibice rodzice, dziadkowie i koledzy a także  wielu mieszkańców Os. Pułanki.

Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej wsparli jako sponsorzy : posłowie na Sejm RP Jarosław Górczyński i Jarosław Rusiecki, Urząd Marszałkowski woj. świętokrzyskiego i marszałek Adam Jakubas, Remondis, market E. Leclerc, Centrum Sport, Skok Piast, Bank Żywności,  Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Patronami medialnymi byli : Gazeta Ostrowiecka, Echo Dnia, Ostrowiec.TV